x
Gönder HML Lojistik Anonim Şirketi İNDİR -- Google Play' de
AŞAĞI
YUKARI
Gönder Çarşı Esnafı için Sıkça Sorulan Sorular
“Evlere hizmet verebilirim” diyen ürünlerini güncel fiyatları ile Gönder üyelerine sunabilen ayakkabı boyacısından, kuru temizlemecisine, yufkacıdan bakkala ve sucuya kadar tüm mahalle esnafını çarşı esnafı olarak adlandırdık.
Çarşı Esnafı bölümünde, kayıtlı hangi adresinize, hangi zaman aralığında, seçtiğiniz hangi firmadan, ne istediğinizi tanımlayıp onaylamanız ile siparişiniz gerçekleşir.
Çarşı esnafına Gönder üzerinden girdiğiniz siparişlerinizi esnaf kendi ekipleri ile size ulaştıracaktır.
Gönder’de sipariş verdiğiniz firmanın sisteme tanımlamış olduğu ödeme seçeneklerinden biriyle kapıda teslimat anında ödeme yapabilirsiniz.
Çarşı esnafına vermiş olduğunuz siparişleriniz için Gönder’e herhangi bir ek ücret ödemezsiniz.
Siparişleriniz menüsünü tıkladığınızda açılan pencerede siparişinizi parametrelere göre 1-5 arası bir ölçekte puanlayabilirsiniz. Ayrıca yorumunuzu da yazabilirsiniz. Verdiğiniz puanlar çarşı esnafının puan ortalamasını anında etkileyecektir. Yorumlarınız da ana sayfada anında izlenebilecektir.
Verilen puanlar içerisinde en son puan verilmiş 50 siparişin ortalaması puan olarak yansıtılır. Ayrıca henüz puanı olmayan firmaya verdiğiniz puanın görünmesi için de o firmaya gelen puan adedinin en az 5 olması gerekiyor. Bu yüzden verdiğiniz puan görüntülenmemiş olabilir. Ancak birkaç kişi daha puanlandığında sizin vermiş olduğunuz puan ve diğer kişilerin puanlarının ortalaması görüntülenecektir.
Eğer çarşı esnafı adının yanındaki puan “koyu yeşil” renkli ise bu, o esnafın puan ortalamasının “’en yüksek” olduğu anlamına gelir. “Koyu kırmızı” renk ise puan ortalamasının “’en düşük” olduğu anlamına gelir.
Yorumlama Sistemi, kullanıcıların verdikleri siparişleri belirlenen parametrelere göre puanlamanın yanı sıra, sipariş hakkında rahatça yorum yapmalarını sağlar. Bu yorumlar kullanıcının siparişle ilgili her türlü övgü, şikayet, sorun veya önerilerini Gönder sayfalarından diğer kullanıcılarımız ile paylaşmalarına olanak verir.

Gönder tarafından belirlenen kriterlere bağlı olarak (küfürlü, argolu- hakaret içerikli - rencide edici - politik - uygunsuz - farklı marka ismi kullanımlı vb. içerikli yorumlar yayına alınmaz) yorum, kullanıcı adı belirtilmeden, çarşı esnafı sayfasında yayına alınır. Aynı şekilde işletme sahipleri de yoruma yanıt yazma hakkına sahiptirler.
Beğendiğiniz ve sık kullanmak istediğiniz işletmeleri firma adının bulunduğu satırdaki yıldız ikonuna tıklayarak Favorilerim listenize ekleyebilirsiniz.

Favorilerim menüsünden adres, zaman ve ne tür bir hizmet almak istediğinize dair bilgileri tanımladıktan sonra listelenen firmalardan seçtiğiniz birine tıklayarak istediğiniz ürün ya da hizmet siparişini hızlıca verebilirsiniz.
Çarşı esnafında bulunan işletmelere ait kampanyalar;

Üye mağazalarımıza ait kampanyalar ürün altında sarı bant içinde “İndirim” ya da “Kampanya” tanımı ile kolayca görebilirsiniz.
“İndirim” yazan ürünlerde ürünün bir önceki fiyatının üzeri çizilmiş halde size bilgi olarak gösterilmektedir.
Bir ürün “Kampanya” tanımı ile gösteriliyor ise ürün görseline tıklayarak kampanyanın detayı hakkında bilgi alabilirsiniz.
Mağaza listelerinin bulunduğu ekrandaki “Tüm Kampanyalar” linkine tıklayarak o anda aktif olan tüm mağazaların kampanyalarını görebilirsiniz.
Sadece bir mağazaya ait ürün kampanyaları için o mağazanın ürün listesi başındaki “Kampanyadakiler” kutucuğunu işaretlemeniz yeterlidir.
Ayrıca, talep ettiğinizde mağazaların tüm kampanya bilgilerini size mail yoluyla ulaştırıyoruz.