x
Gönder HML Lojistik Anonim Şirketi İNDİR -- Google Play' de
AŞAĞI
YUKARI
Gönder Tanıtım Elçisi için Sıkça Sorulan Sorular
Gönder, verimliliği artırmak ve hayatı kolaylaştırmak amacıyla iş dünyası ve tüketicileri web ve mobil uygulamalarında buluşturan iki e-ticaret platformudur.

• Gönder'in bireysel tüketici üyeleri, MARKET, YEMEK, ÇİÇEK, ÇARŞI ESNAFI VE USTA GÖNDER, bölümlerinden firma, mağaza ve ustalara birkaç dakikada ulaşıp tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Böylelikle her gün yoğun şehir hayatında alışveriş ve diğer işler için ayırdıkları zamanı sevdiklerine ya da hobileri için ayırabilirler.

• Gönder’e üye perakendeciler, Gönder'in bireysel müşterilerine satış yapabilir.

• Gönder’e üye tüm iş yerleri ve perakendeciler, Gönder'e üye distribütör ve bayilerden toptan mal alabilirler.

• Gönder, ülke çapında toptan mal satan distribütör/bayiler ile perakendecileri, bu perakendeciler ile bireysel müşteri ve işletmeleri Gönder platformunda buluşturmayı hedeflemektedir.

• Gönder iş sürecini, tüketicinin mahalle esnafına daha kolay ulaşabilmesi, herkes için hızlı, verimli ve ekonomik bir tedarik sürecini oluşturmak için, mahalleye kadar inen ilçe bazlı dağıtım ağıyla yönetmektedir.

• Ayrıca Gönder Yardımlaşma adı altında bir sosyal sorumluluk projesiyle, hizmete başladığı ilçelerde, ihtiyaç sahiplerine, üyelerinin mağazaların alışveriş çekleri vasıtasıyla yardım ya da zekatlarını ulaştırabildiği bir platform oluşturmuştur.

Gönder üyeleri web ve mobil uygulama üzerinden aşağıdaki bölümlere ulaşarak sipariş verebilir yada hizmet alabilirler.

Gönder tanıtım elçileri, kendi yaşadığı çevrede (İl, ilçe, mahallede) Gönder’i tanıtarak yeni üyeler oluşturma faaliyetlerinde bulunacak, prim sistemi ile çalışacak gönüllü tanıtım ekipleridir.
Ev hanımları, Çalışanlar, Öğrenciler, Emekliler ve Gönder ailesine katılmak isteyen herkes Gönder Tanıtım Elçisi olabilir.
3 ayrı yöntem ile Gönder Tanıtım Elçisi olunabilir;

  a) Gönder’e önceden üye olup en az bir kayıtlı adresi olan üyeler, web sitesinde ( www.gonder.com.tr) “TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİNİZ?” ikonu ile ulaşılan formu doldurarak Gönder Tanıtım Elçisi olunabilir.

  b) Gönder’de görevli ekipler bizzat kendi telefonundaki HML Görevli mobil uygulamasından daha önce Gönder’e üye olmamış kişinin bilgilerini girmesi ile o kişiyi Gönder Tanıtım Elçisi yapabilir.

  c) Gönder’de görevli ekipler b2b.gonder.com.tr’ den daha önce Gönder’e üye olmamış kişinin bilgilerini girmesi ile o kişiyi Gönder Tanıtım Elçisi yapabilir.
Gönder Tanıtım Elçisi üyeliğinden çıkmak istendiğine dair bir mail info@gonder.com.tr mail adresine iletilerek üyelikten çıkılabilir.
  • Gönder’den alışveriş yapabilecek kişileri üye yapmak;
  GTE, akraba, komşu ve arkadaşlarını, iş çevresi, okul çevresi, mahallesindeki restoran, kafe, tamirciler, ustalar, esnaf ve iş yerlerini alışveriş için Gönder’e üye yapabilir.

  • Tedarikçi olabilecek firma ve ustaları Gönder’e üye yapmak;
  GTE, Gönder’in “Hizmet”, “Yemek” ve “Çarşı Esnafı” bölümlerindeki iş kollarına uygun firma ve ustaları Gönder üyelerine kendi hizmetlerini ulaştırabilmeleri için üye yapabilir. Bunun için; bu iş kollarında hizmet veren kişi/usta ya da firmaları bizzat ziyaret ederek “b2b.gonder.com.tr” sayfasından Gönder’e Tedarikçi üye olarak kayıt eder. Tedarikçi üyelik konusunda “Tedarikçi SSS” sayfasındaki bilgilerden faydalanabilir.

  • Gönder Tanıtım Elçileri oluşturmak;
  Gönder Tanıtım Elçisi olabilecek potansiyele sahip kişileri Gönder Tanıtım Elçisi yapabilir. Bunun için 2 yol izleyebilir;
  Birincisi; b2b.gonder.com.tr’ye cari kod ve şifresi ile girerek daha önce Gönder’e hiç üye olmamış kişileri Gönder Tanıtım Elçisi olarak kaydedebilir. Böylelikle o kişi aynı zamanda Gönder’e üye olacaktır ve her türlü alışverişini de yapabilecektir.
  İkincisi; Eğer HML Görevli mobil uygulamasını varsa Android telefonuna indirmişse, buradan daha önce Gönder’e üye olmamış kişileri Gönder Tanıtım Elçisi olarak kaydedebilir. Buradan kayıt ettiği kişiler, daha sonra mail ile kendilerine ulaşmış cari kod ve şifre bilgisi ile b2b.gonder.com.tr’den adres ve banka bilgilerini kaydederek hem Gönder üyeliğini hem de Gönder Tanıtım Elçiliği üyeliğini tamamlamış olur.
  Ambar - Depo, Anaokulu, Avukat, Bilgi Teknoloji ve Sistemleri, Cam Atölye, Çilingir, Danışmanlık, Dans kursu, Eğitim (Özel ders), Elektrik, Fotoğraf, Güvenlik Hizmetleri, Güzellik Merkezi, Halı Yıkama, Hemşire, Kreş, Kuaför, Kuru Temizleme, Lostra, Marangoz (Mobilya dekorasyon), Matbaa, Mimarlık Ofisi, Müzik kursu, Nakliyat, Organizasyon, Otel, Pansiyon, Oto Yıkama, Seramik Atölye, Sıhhi Tesisat, Sigorta, Taksi, Terzi, Veteriner, Araç kiralama vb. usta ve işletmeleri Gönder’e teklif usulü hizmet veren Tedarikçi olarak kayıt edilebilir.

  • Teklif usulü ile hizmet veren Tedarikçilerin özellikleri;
   • Yaptığı iş ile ilgili sisteme kaydedebileceği sabit fiyatlı ürün ya da hizmeti olmayan,
   • Gönder Üyesinin talep ettiği ve sisteme tanımladığı ihtiyacına karşılık teklif verebilen,
   • Gönder Üyesi ile görüşerek işin şartlarını karşılıklı belirleyerek hizmet veren Usta ya da firmalardır.
Çevrenizdeki ya da tanıdığınız Restoran, Pastahane, Kafe, Büfe, vb. içecek ve yiyecek satan ve eve servis hizmeti olan tüm işyerlerini Gönder’in Yemek bölümüne Tedarikçi üye olarak kayıt edilebilir.

Bu firmaların özelliği;
  • Ürünlerinin fiyatları ve görselleri bellidir Gönder’e kayıtlıdır.
  • Adrese teslimat yapabilirler.
  • Teslimat anında siparişlerin tahsilatını kendisi Nakit/ Kredi kartı vb. yapabilen firmalardır.
Bakkal, Baloncu, Berber, Büfe, Çiçekçi, Eczane, Fırın, Giyim, Gözlük, Kafe, Kahvehane, Kasap, Kırtasiye Manav, Market, Yufkacı, Mobilya, Nalbur, Organik Ürün, Outdoor Spor Mağazası, Oyuncakçı, Pet Shop, Sarraf, Sucu, Şarküteri, Yapı Malzemeleri, Elektrik/Elektronik ve Beyaz Eşya satan vb. firmalar uygundur

Bu firmaların özelliği;
  • Ürünlerinin fiyatları ve görselleri bellidir Gönder’e kayıtlıdır.
  • Adrese teslimat yapabilirler.
  • Teslimat anında siparişlerin tahsilatını kendisi Nakit/ Kredi kartı vb. yapabilen firmalardır.
Gönder Tanıtım Elçileri;
  Gönder’in web ve mobil uygulamalarına ve SSS içeriğine hâkim olmalıdır.
   Müşterilerin Alışveriş bölümünden sipariş verebilmesi için ya Dur-Al noktalarından birini seçmesi gerektiğini,
   Ya da Gönder araçlarının hizmet verdiği ilçelerden birinde kayıtlı teslimat adresi olması gerektiğini bildirmelidir.
  Tanıtım yapacağı grup/ kişi ve firmaları belirler.
  Tanıtım sırasında Gönder mobil uygulaması ve Gönder web sitesi üzerinden Alışveriş; Hizmet; Yemek ve Çarşı Esnafı ve Yardımlaşma süreçlerini uygulamalı olarak anlatır.
  Mümkünse Alışveriş bölümünden bir örnek sipariş verilmesini sağlar.
  Gönder’in tüketici ve tedarikçilere ait web ve mobil uygulamalarını, video ve SSS içeriklerine hakim olmalıdır.
  Tanıtım yapacağı grup/ kişi ve firmaları belirler.
  Tanıtım sırasında Gönder mobil uygulaması ve Gönder web sitesi üzerinden Alışveriş; Hizmet; Yemek ve Çarşı Esnafı ve Yardımlaşma süreçlerini uygulamalı olarak anlatır.
  Mümkünse Gönderdeki tüm bölümlerden bir örnek sipariş verilmesini gösterir.
   Gönder Alışveriş,
   Gönder Hizmet,
   Gönder Yemek,
   Gönder Çarşı Esnafı,
   Gönder Yardımlaşma.
  Tanıtım yaptığı kişiyi öncelikli olarak Gönder’e tüketici üye yaparak alışverişlerini yapmasını sağlar. (Gönder Araçlarının hizmet verdiği bölgelerdeki tedarikçiler için geçerlidir.)
  Tanıtım yaptığı kişi ya da firmanın hangi bölüme uygun olduğunu belirledikten sonra Tedarikçi B2B ve Tedarikçi Mobil uygulamalarını SSS ve Videolar üzerinden tanıtır.
  Tanıtım yaptığı usta ya da firmayı Gönder’e b2b.gonder.com.tr üzerinden Tedarikçi üye olarak kaydeder.
  Yemek ve Çarşı Esnafı olarak kaydedilmiş tedarikçi üyeler için;
   Firma logosunun ya da ustanın fotoğrafının logo olarak yüklenmesi,
   Hizmet vereceği İl, İlçe, mahallelerin sistemde tanımlanması,
   Hizmet vereceği haftanın gün ve saatlerinin sistemde tanımlanması,
   Hizmet vereceği ürünlere ait kategorilerin seçilmesi,
   Ürün kategorilerinden birine bir kaç ürünün tanımlanması, ürün görsellerini sistemdeki mevcutlardan seçmesi ya da tedarikçinin sağlayacakları arasından kaydetmesi,
   Sisteme kaydedilen ürünlerin fiyatlarının tanımlanması,
   Tüketicilerin tedarikçiyi ve ürünlerini seçebilmesi için, tedarikçiye bildirilen minimum kupon değerindeki ödemenin sistem üzerinden online yaptırılması sağlanır.

  Not1: Gönder Tanıtım Elçisinin tedarikçinin sisteme ürün ile ilgili bilgilerin kaydında birkaç tanesini örnek olarak birlikte kaydetmesi uygun olacaktır.

  Not2: Tüm ürün fiyat ve görsellerinin sisteme kaydı ve güncellenmesi tedarikçinin kendi sorumluluğunda olacaktır.
  1. Üye Sözleşmesini onaylayarak Gönder’e tüketici üye kaydını yapması gereklidir.

  2. Tanıtım faaliyetleri için zamanı kendisi belirleyip sağlığı müsaade ettiği müddetçe ömür boyu çalışmaya devam edebilir.

  3. GTE, Gönder’in web ve mobil uygulamalarını kullanma bilgi, beceri ve teknolojik altyapıya sahip olmalıdır.
Gönüllü Tanıtım Elçisinin üye yaptığı her kişinin Gönder’den yaptığı alışveriş tutarının % 0,4’ü GTE’nin brüt geliri olur. Ve bu gelir üyenin ömür boyu yaptığı alışverişler için devam eder.

Ayrıca, Gönder’de hizmet verebilecek, Gönder Tanıtım Elçisinin üye yaptığı her yeni usta ya da işletmenin Gönder’e ödeyeceği hizmet bedeli tutarının % 5’i kadar brüt ek geliri olur. Bu gelir usta ve işletmenin Gönder’de hizmet verdiği sürece devam eder.

Aşağıdaki tablolarda 1 GTE’nin tanıtım çalışması sonucu minimum ve optimum oluşabilecek kazanç çalışması örneği vardır.

Tablolarda;
  Her GTE minimum 30, optimum 300 Gönder tüketici üye kaydedebileceği,
  Her bir tüketici üyenin Gönder’den ayda 200 TL’lik alışveriş yapacağı,
  Her bir GTE’nin kendisine bağlı minimum 10, optimum 30 GTE üye yapacağı,
  Her bir bağlı GTE’nin de minimum 30, optimum 300 Gönder tüketici üye kaydedebileceği,
  Her bir GTE’nin mahallesinde minimum 10ar adet Yemek, Hizmet, Çarşı Esnafı firma ya da ustalarını, optimum da 30ar adet Yemek, Hizmet, Çarşı Esnafını Tedarikçi üye olarak kaydedeceği varsayılmıştır.

Bu hesaba göre, her yıl, 1 GTE minimumda net 3.080,40 TL, optimumda 44.002,80 TL ek gelir elde edebilecektir.

GÖNDER TANITIM ELÇİSİ BÜTÇESİNE EK GELİR SAĞLAMANIN DIŞINDA;
  MAHALLESİNDEKİ TÜM USTA, İŞYERİ VE ESNAFLARINA EK MÜŞTERİ SAĞLAYARAK GELİRLERİNİ ARTIRIR,
  AYRICA, MAHALLESİNDEKİ AİLE VE İŞYERLERİNİ, İHTİYAÇLARINI HIZLICA KARŞILAYACAKLARI GÖNDER’E ÜYE YAPARAK HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRIR.
Gönüllü Tanıtım Elçisinin b2b.gonder.com.tr ’ye cari kodu ve şifresi ile girerek izleyebileceği raporlar;

Kullanıcı Menüsündeki 3.5. Müşteri Üye Takip Raporu sayfasından aşağıdaki 5 ayrı rapora ulaşabilirsiniz.

  Müşteri Üyelerim bölümünde;
  Tablonun üstünde yer alan özet bölümünde size bağlı müşteri üye sayısını ve bu müşterilerinizin toplam alışveriş tutarlarını izleyebilirsiniz.
  Tablonun detayında size bağlı müşteri üyelerinizin bilgilerini ve verdiği sipariş sayısını izleyebilirsiniz.
  Müşteri Üyelerimin Yıllık Sipariş Sayıları bölümünde;
  Tablonun üstünde yer alan özet bölümünde üye yaptığınız toplam müşteri üye sayısını, aktif müşteri üye (sipariş vermiş üyeler) sayısını ve müşteri üyelerinizin alışverişleriş tutarlarından hakettiğiniz toplam brüt kazancınızı izleyebilirsiniz.
  Tablonun detayında müşteri üyelerinizin ay bazında vermiş oldukları sipariş sayılarını izleyebilirsiniz.
  Bağlı GTE’lerin Yıllık Sipariş Sayıları bölümünde;
  Tablonun üstünde yer alan özet bölümünde üye yaptığınız toplam GTE sayısını, aktif GTE (sipariş vermiş GTE ler) sayısını ve GTE lerinizin alışverişleriş tutarlarından hakettiğiniz toplam brüt kazancınızı izleyebilirsiniz.
  Tablonun detayında GTE lerinizin ay bazında vermiş oldukları sipariş sayılarını izleyebilirsiniz.
  Bağlı GTE Müşterilerinin Raporu bölümünde;
  Tablonun üstünde yer alan özet bölümünde GTE lerinize bağlı müşteri üye sayısını, aktif GTE lerinize bağlı müşteri üye (sipariş vermiş müşteri üye) sayısını ve GTE lerinize bağlı müşteri üyelerin alışverişleriş tutarlarından hakettiğiniz toplam brüt kazancınızı izleyebilirsiniz.
  Tablonun detayında GTE lerinize bağlı müşteri üyelerin GTE bazında vermiş oldukları sipariş sayılarını izleyebilirsiniz.
  Bağlı GTE Müşterilerinin Yıllık Raporu bölümünde;
  Tablonun detayında GTE’ lerinize bağlı olan müşteri üyelerinin sayısını, alışveriş tutarlarını ve ilgili alışveriş tutarlarından hak ettiğiniz brüt kazancınızı gösterir. Bu raporda aylık değerleri görüntüleyebilirsiniz.

Gönder Tanıtım Elçisinin üyeliği, HML Lojistik AŞ’nin faaliyette olduğu ve kendisinin de hayatta olduğu sürece geçerlidir.

Gönder’e üye yaptığı tüketicilerin alışverişe devam ettikleri, üye yaptığı tedarikçi firmaların da hizmet verdiği sürece prim almaya devam eder.

Gönder Tanıtım Elçisi üyeliği kişinin kendisine aittir, bir başkasına veya miras yoluyla da devredilemez.
HML Lojistik AŞ, yeni bölgelerindeki yöneticilerini; performansları yüksek ve bu görev için kriterleri uygun olan Gönder Tanıtım Elçileri arasından seçmeye öncelik verir.
GTE olmak için tıklayınız